image of Maastiku Maratoni Talvematk

Maastiku Maratoni Talvematk

See on matka- ja treeningüritus, mille käigus on võimalik läbida Eesti matkaradade klassikaks olev ca 30 km Liiapeksi - Aegviidu matkadistants kevad-talvistes oludes jalgsi või suuskadel! Kangematel matkasellidel on võimalus veel 4 km pikemaks matkaks koos Viru Raba ületusega. Üldjoontes järgib rada Eesti Maastiku Maratoni rada, kuid ei ole spetsiaalselt tähistatud. Rada on tähistatud RMK püsitähistusega, v.a. kohtades, kus see ei ühti RMK rajaga. Seal tuleb jälgida kaarti või GPSi. Osalejatele jagatakse veekindlal paberil kaart ja GPX fail. Raja esialgne versioon (lõpik sõltub ilmaoludest): www.plotaroute.com/route/768879
Eksimist ei maksa karta, moodustuvad grupid, kus kogenud navigaatorid teed näitavad! 

Rada võib olla märg, porine, võibolla ka jäine ja lumine, külm jne. Kõrvemaa keskuse suusaradadel jalgsi kõndides palume liikuda ainult raja ääres või autoteed mööda. 

AJAKAVA
Laupäev 02. märts 2024
9:30 kogunemine transpordiks Tallinnas Ülemiste keskuse esise parkla rongipeatuse poolses nurgas või Aegviidu spordihoone parklas
9.40 Eribusside väljasõit
10.30 Bussid saabuvad matka alguspunkti. Matk algab Liiapeksist (30km) või Kalmeojalt (34km)
11:30 Avatud tee ja suupiste punkt ca poolel rajal Jussi nõmmel
13:00-17.00 Avatud saun ja söömine finišipaigas Aegviidu spordihoones 
Lahkumine Aegviidust omal äranägemisel rongi või autoga
www.elron.ee

VARUSTUS:
Jooksmiseks/matkamiseks sobilik varustus vastavalt ilma- ja rajaoludele. Piisav jook, söök. Pea- või taskulamp rahulikult kulgejaile. Täpsemad varustuse soovitused matka nädalal!

AJAVÕTT JA TULEMUSED
Eelkõige on tegemist mõnusa loodus-matka ja treeningüritusega. Aega võid võtta oma kellaga ja lisada tulemuse ise andmebaasi.

REGISTREERIMINE
Matkale eelregistreerimine internetis www.eventor.ee kaudu kuni 28. veebruar 2024.a. Eelregistreerumine maksab 25 eur kuni 16. veebruarini. Sealt edasi 30 eur. Alates 29. veebruarist ainult kokkuleppel korraldajaga 5246894 / info@wilderness.ee
Korraldaja tagab registreerimistasu eest osaleja transpordi stardipaika, varustusekoti transpordi finišisse, suupistepunkti poolel rajal, mälestusdiplomi, sauna ja supi finišis. 
Palume võimalikult varakult osalemisest teada anda, kuna see kergendab transpordi, toitlustuse jmt planeerimist! 

Registreerumistasuga toetad Estonian ACE Adventure Team ettevalmistust ja osalemist rahvusvahelistel seiklusspordi ekspeditsioonvõistlustel, AITÄH!

<p>Jooks</p> Suusatamine Jalgratas