image of Eesti Maastiku Maraton

Eesti Maastiku Maraton

Tõeline maastiku maraton, mille rada viib Sind läbi Eesti kaunite ja puutumatute metsade ja rabamaastiku. Samavõrra, kui jooksuvõistlus, on see ka ekspeditsioon läbi Eestimaa suurima asustamata kõnnumaa. Rada algab Lahemaa Rahvuspargist ja lõpeb Kõrvemaa Maastikukaitseala keskuses Aegviidus. See jooks ei ole kartlikele. Katkestamine ei ole võimalik. Kord stardijoonel, pead maksku mis maksab jõudma omal jõul finishini. Tasuks on kõige erilisem saavutus ja mälestused, mida Eesti loodus pakkuda võib.

Maastiku maratoni rada kulgeb valdavalt kitsastel metsaradadel ja pinnasteedel, kuid esineb ka ebatasaseid ja alustaimestikuga lõike, mis panevad vaimu tõsiselt proovile. Raja kergeimad ja ühed ilusaimad lõigud on Viru Raba ja Kõnnu Suursood läbivad laudteed. Kõrgustevahed ei ole Eestile kohaselt suured ja need moodustuvad põhiliselt järsuservaliste jõeorgude ja ooside ületamisest. Rada on tähistatud lintide, noolte ja RMK matkaraja tähistega. Kõik osalejad saavad alla laadida raja GPS andmed. Rada on avatud 7,5 tundi, mis tähendab, et seda võib läbida ka hoogsa matkana.

Kes ei söanda veel ette võtta tervet 42+ km distantsi, kuid soovivad siiski Maastiku Maratoni kogeda võivad osaleda ca. 25 km pikkusel rajal Järvi järvedelt läbi Kõnnu Suursoo raba ja Kõrvemaa metsade Aegviitu. Või ca 15km pikkusele rajal, mis algab Jussi Nõmmelt ja suundub Aegviitu.

KODULEHT TÄPSEMA INFOGA: www.wilderness.ee/et/eesti-maastiku-maraton-42k/

OSALUSTASUD

Distants

Kuni 31.05.

1.06. kuni 20.09.

21.09. kuni 4.10.

Alates 5.10. sh võistluspäeval

42 km

40 EUR

45 EUR

50 EUR

60 EUR

25 km

35 EUR

40 EUR

45 EUR

55 EUR

15 km

30 EUR

35 EUR

40 EUR

55 EUR

 

 

<p>Jooks</p>